Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
Save money with our Gift Basket Kits! We include everything you need to create 30 gift baskets. Kit includes 30 baskets (Item 30304), 50 - 20x30" shrink sleeves, 30 - 5.5" red bows, and 10 lbs of French Vanilla shred.
| SKU | 30304KIT |
|---|---|
| Color | Brown Stained |
| Item Type | Kit |
| Product Length | 10" |
| Product Width | 10" |
| Product Depth | 3.5" |
| Liner | Unlined |
| Primary Material | Full Willow |
| Min Units | 1 |
| Often Used For | Gift Baskets |
| Other Info For Web | Includes 30 baskets, 50 - 20x30" shrink sleeves, 30 - 5.5" red bows, 10lbs French Vanilla shred |