Our current order processing time is: 1 business day
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 2-24 (Min Qty: 2) | 25+ |
| $7.25/ea.$7.25/ea. | $6.75/ea.$6.75/ea. Save 6.90 % |
Create a sophisticated gift with this rectangular basket, expertly woven from willow and water hyacinth and finished in a warm brown stain. Measuring approximately 12" x 10.75" x 3.25", it is perfectly sized to hold small sauce bottles, providing a stylish and sturdy foundation for thoughtful gift sets. Freight friendly!
| SKU | 6208ST |
|---|---|
| Color | Brown Stained |
| Case | 25 |
| Item Type | Single Basket |
| Product Length | 12" |
| Product Width | 10.75" |
| Product Depth | 3.25" |
| Liner | Unlined |
| Primary Material | Willow/Wtr Hyacinth |
| Often Used For | Gift Baskets |
| Other Info For Web | Perfect For Oil, Vinegar & Sauce Bottles |
| Suggested Shrink Wrap Cap | SC-24X19C |
| Suggested Shrink Wrap Sleeve | SCS-24X36C |