Our current order processing time is: 3 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
A concentration of faux ivy leaves gives you a plentiful and verdant look. Cascading into their varying lengths, these artificial vines give you a frosty green look without the fuss.
| SKU | 8837F/15A |
|---|---|
| Color | Frosted Green |
| Box | 12 |
| Case | 96 |
| Item Type | Bush |
| Product Length | 21" |
| Primary Material | Plastic |
| Leaf Count | 214 |
| Leaf Size | 1-3" |
| Min Units | 1 |
| Often Used For | Everyday |
| Stem Count | 15 |