Our current order processing time is: 1 business day
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
Note: As of Wednesday 5/13/26 we are experiencing a checkout issue with American Express cards. We are attempting to fix this issue, but in the meantime, please use a different kind of credit card, or call our office to place your order. 440-234-5400.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 3-24 (Min Qty: 3) | 25+ |
| $4.99/ea.$4.99/ea. | $4.69/ea.$4.69/ea. Save 6.01 % |
Sustainable and sturdy outside tuck mailer boxes won't interfere with contents. Front lock tabs provide secure closure. These one-piece mailers fold together quickly, and provide double-wall protection on 3 sides. No tape, glue, or staples required! Shipped and stored flat to save space.
| SKU | PW1174WH |
|---|---|
| Color | White |
| Case | 25 |
| Item Type | Box |
| Product Length | 11.75" |
| Product Height | 4.75" |
| Product Width | 7.25" |
| Liner | Unlined |
| Primary Material | Corrugated Cardboard |
| Often Used For | Gifts |