Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
Shades of green plastic berries are arranged like a hydrangea bloom and its foliage, giving designers interesting shape and texture in designs. The pick, just under ten inches, is an easy insertion to arrangements and bouquets.
| SKU | FKB531GRTT |
|---|---|
| Color | Two-Tone Green |
| Box | 12 |
| Case | 288 |
| Item Type | Pick |
| Product Length | 9.75" |
| Primary Material | Plastic |
| Flower Head Dia | 4" |
| Leaf Size | 4.5" |
| Often Used For | Everyday |