Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 3-11 (Min Qty: 3) | 12-191 | 192+ |
| $5.99/ea.$5.99/ea. | $5.50/ea.$5.50/ea. Save 8.18 % | $4.99/ea.$4.99/ea. Save 16.69 % |
Don't worry about wilting with the lifelike look of our silk bluebonnets! Two stems of flowers on one spray, cluster them in jars, vases or arrangements for a wildflower look. Add to bouquets or boutonnieres as "something blue," designers can provide the natural look without stress.
| SKU | FSB601BL |
|---|---|
| Color | Blue |
| Box | 12 |
| Case | 192 |
| Item Type | Spray |
| Product Length | 20" |
| Primary Material | Fabric |
| Flower Head Dia | 1.5" |
| Head Count | 2 |
| Often Used For | Spring Floral |
| Other Info For Web | Head Length: 2.75-3.75" |
| Stem Count | 1 |