Our current order processing time is: 2 business days.
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 2-11 (Boxes of 2) | 12+ (Case of 12) |
| $9.50/ea. ($19.00/box)$9.50/ea. | $8.75/ea. ($105.00/case)$8.75/ea. Save 7.89 % |
The Cadmus Compote pairs the look of a substantial, hefty vessel with the practicality of lightweight ceramic, making it easy to ship to your shop. Featuring a flared foot, vertical ribbing and cinched opening, its neutral, aged finish offers neutral elegance.
| SKU | 76825-25 |
|---|---|
| Color | Tan |
| Box | 2 |
| Case | 12 |
| Item Type | Container |
| Product Length | 6.25" |
| Product Height | 4.25" |
| Product Width | 6.25" |
| Weight | 1.6 lbs |
| Liner | Unlined |
| Primary Material | Ceramic |
| Fits Pot Size | 4.5" |
| Min Units | 2 |
| Often Used For | Everyday |