Our current order processing time is: 1 business day
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
Note: As of Wednesday 5/13/26 we are experiencing a checkout issue with American Express cards. We are attempting to fix this issue, but in the meantime, please use a different kind of credit card, or call our office to place your order. 440-234-5400.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 2-23 (Boxes of 2) | 24+ (Case of 24) |
| $6.29/ea. ($12.58/box)$6.29/ea. | $5.25/ea. ($126.00/case)$5.25/ea. Save 16.53 % |
This versatile piece can hold a simple potted plant or a wide floral arrangement. Designed with foam free floral designers in mind, this 4.5" tall Dawson Compote can complement any home décor.
| SKU | 55215-00 |
|---|---|
| Color | White |
| Box | 2 |
| Case | 24 |
| Item Type | Container |
| Product Length | 4.5" |
| Product Height | 4.5" |
| Product Width | 4.5" |
| Weight | 0.9 lbs. |
| Liner | Unlined |
| Primary Material | Ceramic |
| Case Length | 11.00" |
| Case Width | 20.00" |
| Case Depth | 17.50" |
| Case Weight | 24.00 |
| Case Cubic FT | 2.22 |
| Min Units | 2 |
| Often Used For | Everyday |
| Other Info For Web | Liquid Volume: 20 oz. max |