Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 2-11 (Boxes of 2) | 12+ (Case of 12) |
| $10.50/ea. ($21.00/box)$10.50/ea. | $8.69/ea. ($104.28/case)$8.69/ea. Save 17.24 % |
With gently scalloped edges and a rich terracotta tone, the Cyrus Collection brings warmth and character to event florals or home styling. Each piece features natural variation in its hand-painted finish, adding depth and sophistication. Available in two distinct shapes.
| SKU | 54846-24 |
|---|---|
| Color | Terracotta |
| Box | 2 |
| Case | 12 |
| Item Type | Container |
| Product Length | 6.5" |
| Product Height | 4.5" |
| Product Width | 6.5" |
| Weight | 1.0 lbs. |
| Liner | Unlined |
| Primary Material | Ceramic |
| Min Units | 2 |
| Often Used For | Everyday/Decor |
| Other Info For Web | Opening Size: 5.75"; Base Diameter: 2.75" |