Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 1-3 | 4+ |
| $23.50/ea.$23.50/ea. | $21.99/ea.$21.99/ea. Save 6.43 % |
A versatile set of three oval baskets, handwoven from woodchip for a clean, classic look. Each basket features convenient drop handles for cost-effective shipping and a plastic liner. With sizes ranging from 7” to 11” and a depth of 4” to 5.75”, they’re perfectly sized for creating charming floral or gift baskets. Freight friendly!
| SKU | 4517AM |
|---|---|
| Color | Amber |
| Case | 4 |
| Item Type | Basket Set |
| Product Length | 7-11" |
| Product Width | 5.5-9.25" |
| Product Depth | 4-5.75" |
| Liner | Lined |
| Primary Material | Woodchip |
| Min Units | 1 |
| Often Used For | Gift/Flower Baskets |