Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 3-11 (Min Qty: 3) | 12-143 | 144+ |
| $6.25/ea.$6.25/ea. | $5.99/ea.$5.99/ea. Save 4.16 % | $5.75/ea.$5.75/ea. Save 8.00 % |
Vibrant, single-color blooms make this faux delphinium a bold statement in any arrangement. Each value-friendly bush includes seven tall stems of richly saturated flowers, offering striking color and vertical height.
| SKU | 117006RD |
|---|---|
| Color | Red |
| Box | 12 |
| Case | 144 |
| Item Type | Bush |
| Product Length | 24" |
| Primary Material | Fabric |
| Flower Head Dia | 2" |
| Head Length | 10" |
| Often Used For | Monument |
| Stem Count | 7 |