Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 3-35 (Min Qty: 3) | 36+ |
| $2.89/ea.$2.89/ea. | $2.65/ea.$2.65/ea. Save 8.30 % |
The plastic construction our our monument vase makes it perfect for outdoor use with sturdy, plastic spike for inserting directly in the ground. The tapered vase has ample room and allows for fresh or silk stems to fan out perfectly while and its dark green color recedes into the background.
| SKU | FNUS19U |
|---|---|
| Color | Green |
| Case | 36 |
| Item Type | Supply |
| Product Height | 9" |
| Product Width | 4.25" |
| Product Depth | 9" |
| Primary Material | Plastic |
| Often Used For | Monument work |
| Other Info For Web | Spike: 3.25" |