Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 1-3 | 4+ |
| $27.99/ea.$27.99/ea. | $26.50/ea.$26.50/ea. Save 5.32 % |
A charming set of three handwoven willow baskets in a graceful boat-shaped design, finished in a rich brown stain that enhances their natural texture. Perfect for creating memorable gift presentations, each basket features sturdy top handles for easy carrying. These baskets add a warm, rustic touch that elevates any thoughtful gift.
| SKU | 4008ST |
|---|---|
| Color | Brown Stained |
| Case | 4 |
| Item Type | Basket Set |
| Product Length | 10.25-15" |
| Product Width | 6.25-11" |
| Product Depth | 3.5-4.75" |
| Liner | Unlined |
| Primary Material | Full Willow |
| Min Units | 1 |
| Often Used For | Gift Baskets |