Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 3-35 (Min Qty: 3) | 36-287 | 288+ |
| $2.99/ea.$2.99/ea. | $2.85/ea.$2.85/ea. Save 4.68 % | $2.59/ea.$2.59/ea. Save 13.38 % |
Three pinecone shaped tufts top three blades of beige grass. Get the look of dried grasses or wheat in an easy to use artificial stem.
| SKU | FKH001BE |
|---|---|
| Color | Beige |
| Box | 36 |
| Case | 576 |
| Item Type | Pick |
| Product Length | 14" |
| Primary Material | Fibers/Plastic |
| Flower Head Dia | 1-1.25" |
| Head Count | 3 |
| Head Length | 2" |
| Often Used For | Everyday |
| Stem Count | 1 |