Our current order processing time is: 2 business days.
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 2-11 (Boxes of 2) | 12+ (Case of 12) |
| $7.85/ea. ($15.70/box)$7.85/ea. | $7.15/ea. ($85.80/case)$7.15/ea. Save 8.92 % |
Smooth and sleek, the Gold Metta Boats are narrow ceramic vessels that offers new options for both home décor and event designs. The elongated shape works beautifully for linear or asymmetrical floral arrangements. Luxurious gold adds a touch of shimmer to any display. Available in two sizes, composite designing is easy.
| SKU | 97540-40 |
|---|---|
| Color | Gold |
| Box | 2 |
| Case | 12 |
| Item Type | Container |
| Product Length | 8.5" |
| Product Height | 4" |
| Product Width | 3.75" |
| Weight | 1.5 lbs |
| Liner | Unlined |
| Primary Material | Ceramic |
| Min Units | 2 |
| Often Used For | Everyday |