Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
For a sophisticated fall arrangement, get all the silk flowers you need in this bush. Creamy, artificial roses in full bloom, soft yellow mums and rust-colored fall foliage and berries bring the colors and textures of the season in an elegant way. Pioneer Exclusive Item: Designed by us, for you.
| SKU | PWMX3424CYR |
|---|---|
| Color | Cream/Yellow/Rust |
| Box | 12 |
| Case | 60 |
| Item Type | Bush |
| Product Length | 22.5" |
| Primary Material | Fabric |
| Berry Dia | 3/8" |
| Flower Head Dia | 3.5-5" |
| Leaf Size | 1.25-3.75" |
| Often Used For | Fall Floral |
| Stem Count | 14 |