Our current order processing time is: 1 business day
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
Note: As of Wednesday 5/13/26 we are experiencing a checkout issue with American Express cards. We are attempting to fix this issue, but in the meantime, please use a different kind of credit card, or call our office to place your order. 440-234-5400.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
Clear cut glass is wrapped halfway with caned rattan, grounding designs with a natural look. The shape and the tactile quality make it one that will be impulsively picked up! The caning is versatile enough to fit into various design styles, from bohemian and coastal to mid-century modern.
| SKU | 45308 |
|---|---|
| Color | Clear/Tan |
| Case | 12 |
| Item Type | Container |
| Product Length | 6.7" |
| Product Height | 5.9" |
| Product Width | 2.8" |
| Liner | Unlined |
| Primary Material | Glass |
| Often Used For | Floral Designs |
| Other Info For Web | Liquid Volume: 32 oz. max |