Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 1-5 | 6-35 | 36+ |
| $17.75/ea.$17.75/ea. | $16.99/ea.$16.99/ea. Save 4.28 % | $16.25/ea.$16.25/ea. Save 8.45 % |
Large trumpet-shaped red blooms make our artificial amaryllis a show stopper. Get three 6" flowers on one stem. Guarantee the look you need for the season when you use lifelike artificial stems.
| SKU | HSA432RD |
|---|---|
| Color | Red |
| Box | 6 |
| Case | 36 |
| Item Type | Stem |
| Product Length | 29" |
| Primary Material | Fabric |
| Flower Head Dia | 6" |
| Head Count | 4 |
| Min Units | 1 |
| Often Used For | Premium |
| Other Info For Web | Each stem has three blooms and one bud, overall diameter: 8.5-9" |
| Stem Count | 1 |