Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 1-11 | 12+ |
| $13.50/ea.$13.50/ea. | $12.50/ea.$12.50/ea. Save 7.41 % |
These Floral Lapel Cards are the fast and easy way to turn a suit or tuxedo into a work of art! You can design the arrangement right on the cardboard and then attach the design to the lapel using the heavy duty magnets that are included. Each package includes three lapel cards. Each lapel card has three magnet sets.
| SKU | LP2412 |
|---|---|
| Color | White |
| Box | 12 |
| Item Type | Accessory |
| Product Height | 11" |
| Product Width | 0.75-3.5" |
| Primary Material | Cardboard/Magnets |
| Min Units | 1 |
| Often Used For | Bouts |
| Other Info For Web | Top: 3.5" wide, Bottom: 0.75" wide |
| Qty Per Pkg | 3 |