Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 1-3 | 4-23 | 24+ |
| $18.99/ea.$18.99/ea. | $17.99/ea.$17.99/ea. Save 5.27 % | $16.99/ea.$16.99/ea. Save 10.53 % |
The perfect circle shape of this artificial bush saves you time in tribute work. It's decidedly feminine, spring feel is achieved with pale yellow artificial lilies bursting through fluffy lavender dahlias and pink peonies while blue delphinium extends from the top. Drop this bouquet of two dozen stems in any container for big impact.
| SKU | PWMX2223PASTEL |
|---|---|
| Color | Pastel |
| Box | 4 |
| Case | 24 |
| Item Type | Bush |
| Product Length | 24" |
| Primary Material | Fabric |
| Flower Head Dia | 1.5-5" |
| Head Length | 7" |
| Min Units | 1 |
| Often Used For | Everyday |
| Other Info For Web | Pioneer Exclusive Item: Unique pieces designed + created for our discerning customers. |
| Stem Count | 24 |