Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 3-11 (Min Qty: 3) | 12-143 | 144+ |
| $4.19/ea.$4.19/ea. | $3.99/ea.$3.99/ea. Save 4.77 % | $3.69/ea.$3.69/ea. Save 11.93 % |
Because fresh anthurium can be temperamental, and expensive, this real touch anthurium stem is a life saver for designers. It's long stem, more than two feet tall, and broad red spathe give the look of the real thing, ready to insert In vases, urns, garlands and other designs.
| SKU | FSA018RD |
|---|---|
| Color | Red |
| Box | 12 |
| Case | 144 |
| Item Type | Stem |
| Product Length | 27.5" |
| Primary Material | Soft Touch Plastic |
| Flower Head Dia | 5.5" |
| Head Length | 7" |
| Often Used For | Everyday |
| Stem Count | 1 |