Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 1-11 | 12+ |
| $11.99/ea.$11.99/ea. | $9.85/ea.$9.85/ea. Save 17.85 % |
The scalloped edge of this compote draws vertical lines through the container and onto the foot for a touchable texture. Add interesting detail throughout the floral design, available in 2 sizes.
| SKU | 73350-00 |
|---|---|
| Color | Gold |
| Case | 12 |
| Item Type | Container |
| Product Length | 5.75" |
| Product Height | 4.5" |
| Product Width | 5.75" |
| Weight | 1.3 lbs. |
| Liner | Unlined |
| Primary Material | Metal |
| Case Length | 20.00" |
| Case Width | 14.00" |
| Case Depth | 12.00" |
| Case Weight | 20.00 |
| Case Cubic FT | 1.94 |
| Min Units | 1 |
| Often Used For | Weddings, Events |
| Other Info For Web | Liquid Volume: 18 oz. max; Opening Size: 5.25"; Base Diameter: 2.75" |