Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
When you want to show off your variety of gifts, this open decorative tray box is for you. One-piece fold-and-tuck boxes boast a convenient open-top design, in sturdy e-flute paperboard. Sustainable and sleek, trays ship and store flat for space-saving convenience.
| SKU | 55102 |
|---|---|
| Color | Whitewash |
| Box | 6 |
| Case | 48 |
| Item Type | Box |
| Product Length | 8" |
| Product Height | 3" |
| Product Width | 8" |
| Liner | Unlined |
| Primary Material | E-flute paperboard |
| Often Used For | Gifts |
| Other Info For Web | Board Dize: E-flute 1.66 mm; 95% recycled, 30% post consumer waste |
| Suggested Shrink Wrap Cap | SC-24X19C |
| Suggested Shrink Wrap Sleeve | SCS-22X30C |