Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 2-11 (Min Qty: 2) | 12-143 | 144+ |
| $9.25/ea.$9.25/ea. | $8.75/ea.$8.75/ea. Save 5.41 % | $8.39/ea.$8.39/ea. Save 9.30 % |
Long, narrow spikes of 1 3/4" - 2" blooms rise like slender wands from grassy, linear foliage. Get height, texture, and light, botanical motion ideal for professional floral work.
| SKU | FBV022OG |
|---|---|
| Color | Orange |
| Box | 12 |
| Case | 144 |
| Item Type | Bush |
| Product Length | 23" |
| Primary Material | Foam/Fabric |
| Head Length | 2" |
| Leaf Size | 5.5" |
| Often Used For | Fall Designs |
| Stem Count | 15 |