Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 2-35 (Min Qty: 2) | 36+ |
| $6.50/ea.$6.50/ea. | $6.25/ea.$6.25/ea. Save 3.85 % |
Designers know the familiar proportions of a 12.5" x 5" container. This wood tray provides the design comfort in light wood that can go from modern and masculine to warm and homey. The tapered design means they nest for easy shipping and storage.
| SKU | 5212N |
|---|---|
| Color | Natural |
| Case | 36 |
| Item Type | Tray |
| Product Length | 12.5" |
| Product Height | 5.25" |
| Product Width | 7" |
| Liner | Unlined |
| Primary Material | Wood |
| Case Length | 29.00" |
| Case Width | 14.00" |
| Case Depth | 16.00" |
| Case Weight | 23.00 |
| Case Cubic FT | 3.76 |
| Often Used For | Gifts |
| Other Info For Web | Bottom: 10.5x5" |