Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 3-35 (Min Qty: 3) | 36+ |
| $2.29/ea.$2.29/ea. | $2.09/ea.$2.09/ea. Save 8.73 % |
The fluted, durable plastic construction of this pot grips floral foam bricks for sturdy, stable designs. Built-in hooks under the rim allow for easily tying off wire or ribbon. Use them indoors or out. Drop into a decorative pot or use them to camaieu in tribute pieces.
| SKU | FNUS450GRNU |
|---|---|
| Color | Green |
| Case | 36 |
| Item Type | Container |
| Product Height | 6.4" |
| Product Width | 5.8" |
| Liner | Unlined |
| Primary Material | Plastic |
| Fits Pot Size | 5" |
| Often Used For | Everyday |