Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
The real touch leaves of faux eucalyptus extend organically from bark-like stems on this spray. Under the burgundy-colored leaves hide tiny berry clusters, like its been cut in the fall from a shrub. Pioneer Exclusive Item: Designed by us, for you.
| SKU | PWL3459BU |
|---|---|
| Color | Burgundy |
| Box | 12 |
| Case | 144 |
| Item Type | Spray |
| Product Length | 29" |
| Primary Material | Coated Fabric |
| Berry Dia | 0.25" |
| Leaf Size | 1.75-2" |
| Often Used For | Fall Floral |
| Stem Count | 2 |