Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 2+ (Case of 2) |
| $72.50/ea. ($145.00/case)$72.50/ea. Save 6.45 % |
This faux olive tree provides botanically-correct leaves, a knurled truck, and even small olives. Manicured, conical shape three and a half feet call. The terracotta colored clay pot adds to the natural look, and makes it ready to go for a home or commercial install.
| SKU | LTO139GR |
|---|---|
| Color | Green |
| Box | 2 |
| Case | 2 |
| Item Type | Floor Plant |
| Product Length | 41" |
| Primary Material | Fabric |
| Base Material | Cement |
| Case Length | 42.00" |
| Case Width | 11.00" |
| Case Depth | 7.75" |
| Case Weight | 17.25 |
| Case Cubic FT | 2.07 |
| Min Units | 2 |
| Often Used For | Decor |
| Other Info For Web | Special Order Item: Please allow 3-4 weeks for delivery. |