Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 1-1 | 2-5 | 6+ |
| $89.99/ea.$89.99/ea. | $84.50/ea.$84.50/ea. Save 6.10 % | $79.99/ea.$79.99/ea. Save 11.11 % |
The upright leaves of this artificial snake plant stand tall and dark in a plastic pot. Three feet tall, it sits in a glossy black pot for a sleek look. Suitable for home, office, or commercial spaces where the look of greenery is desired without the upkeep of live plants.
| SKU | LPS955GRTT |
|---|---|
| Color | Two-Tone Green |
| Box | 2 |
| Case | 6 |
| Item Type | Floor Plant |
| Product Length | 36" |
| Primary Material | Plastic |
| Base Material | Plastic |
| Case Length | 37.75" |
| Case Width | 7.75" |
| Case Depth | 21.00" |
| Case Weight | 24.00 |
| Case Cubic FT | 3.56 |
| Min Units | 1 |
| Often Used For | Decor |