Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 1-3 | 4-11 | 12+ |
| $28.99/ea.$28.99/ea. | $26.99/ea.$26.99/ea. Save 6.90 % | $24.99/ea.$24.99/ea. Save 13.80 % |
The sword-like leaves of this artificial snake plant curl outwards. Extending 18" tall, the fake plant sits in a cement pot, adding to its natural look and hyperrealism. Easy to install, arrange, and upkeep.
| SKU | LPS242GRGY |
|---|---|
| Color | Green/Gray |
| Box | 4 |
| Case | 12 |
| Item Type | Floor Plant |
| Product Length | 18" |
| Primary Material | Fabric |
| Base Material | Cement |
| Case Length | 24.50" |
| Case Width | 11.50" |
| Case Depth | 18.50" |
| Case Weight | 30.00 |
| Case Cubic FT | 3.02 |
| Min Units | 1 |
| Often Used For | Decor |