Our current order processing time is: 2 business days
We sell B2B only. In most states, a signed sales tax exemption form is required to purchase. Our minimum order is $125.
If a picture is worth a 1000 words, then this is the most valuable section of our site! Get inspired by beautiful designs!
View our design videos for the latest tips and tricks for the industry.
Check out our blog for the latest articles on tips and tricks for the industry.
| 3-11 (Min Qty: 3) | 12-95 | 96+ |
| $4.75/ea.$4.75/ea. | $4.50/ea.$4.50/ea. Save 5.26 % | $4.25/ea.$4.25/ea. Save 10.53 % |
Sunflower petals curling up is a natural part of their lifecycle as they mature in the fall. This spray captures that moment with an artificial sunflower surrounded with other warm fall foliage for a complete look that provides color, texture and shape instantly.
| SKU | VSG163MDBR |
|---|---|
| Color | Mustard/Brown |
| Box | 12 |
| Case | 192 |
| Item Type | Spray |
| Product Length | 16" |
| Primary Material | Fabric/Wire/Plastic |
| Flower Head Dia | 5.5" |
| Leaf Size | 2-6" |
| Often Used For | Fall Designs |
| Other Info For Web | Gourd: 3.5x1.75" |
| Stem Count | 1 |